villains have a vision for the world.

heroes don't, their only goal is to stop the villains from reaching theirs

Megosztás
Sürgősségi
eme téma címe
Vendég
it's where my demons hide

Anonymous
Vendég
dc universe
heroes vs villains

Sürgősségi  Empty

Yasmine& Devon






Egyszer kidobtak egy diliházból

mert a többi beteg
depressziós lett tőlem
.....................................................................................................






Ahatározatlan nőknél egy tipust szerettem a legkevésbé: a túlságosan határozott szinte már körmük szakadtáig emancipált nőket. Azokat a fajtákat, akinél rohadtul nem tudod mire számíts, vagy leginkább számíts e valamire. A külsejükkel nagyon meg tudtak fogni, amit aztán lazán agyonvágott az ahogyan viselkedni kezdtek. Mintha genetikailag beléjük lenne kódolva a tiltakozás és a tagadás. Melléd telepednek a bárpultnál,  néznek rád úgy, hogy az agyadból egyből alászáll a vér az alsó poklokba és nem eresztenek, majd jön a hidegzuhany amikor a nevét kérdezed és nem akarja megmondani. Most ezzel mi rosszat kérdeztem? Aztán meg odadugja a rúzzsal írott telefonszámát az orrod alá. fejvakarás, és legyél okos mit akar a nő. Sosem tudhatod. Szóval ha egy mód van rá legyen okos, de legyen benne spiritusz csak épp annyi, hogy pislákoljon de ne égessen el, gondolom sejti mindenki mire gondolok. Nézem a doktornőt ahogyan  szöszöl körülöttem és kedvelem ezt a köpenyes felállást, én mint a kis beteg. Meg kéne ráznom a fejem elvégre ez most egy komoly helyzet, én állítólag balestet szenvedtem, és azért hoztak be ide, hogy meggyőződjenek róla, semmi bajom az égvilágon. Tényleg nincs. És ezt ő is láthatja végre.
– Naná, hogy az intelligensebb fajtából. Vagy gondolja, hogy azt a sokféle koktélt olyan egyszerű megjegyezni?- egyszer tényleg volt egy csaj, aki mixer volt. Penge memóriája volt, mondjuk ez lett a vesztem is.  Néha szeretném megőrizni a joviális tanár bácsi külsőmet de egyre nehezebb, ilyen helyzetekben mint a mostani meg főleg. ha az emberben az egekig szökik a tesztoszteron és egy gyönyörű nő simul éppen szembe hozzá, hogy a…aljasul a szemébe világítson egy zseblámpával az elég lelomboló tud lenni, mint esetemben is. Ha azt gondolja a szépségem, hogy még egyszer meg fogom hívni eléggé el van tájolva mint a földre ejtett iránytű. Nem tudom mit szednek ebben a városban kivált a kórházi dolgozók, hogy mindent nagyjából egy percig képesek megjegyezni. Világosan elmondtam, hogy nem fáj sehol, nem érzékeny sehol, szóval az utolsó ilyen érdeklődését már inkább csak poénra veszem vagy bejön vagy nem.
– Nézze rezidens kisasszony. Nincsenek koordinációs problémáim, legfeljebb akkor ha sokat iszom. Hányingerem meg akkor ha előtte alaposan bezabáltam a kedvenc olasz éttermemben. Kóstolt maga már igazi marhaszeletes jól elkészített bazsalikomos spagettit? Magnifito!- szippantottam a levegőbe mintha tényleg érezném azokat a kaja szagokat, majd megint belemélyesztettem a tekintetem az övébe, és ha akar nyugodtan nézzen félre, ahogyan mindenki szokta, engem nem nagyon szokott zavarni, én attól még mondom a magamét tovább. Végre aztán úgy tűnik elfogadja a tényt, hogy az egész csak vaklárma volt, és már várnám az egyszerű és letisztult igent a meghívásomra, helyette megint csak a hamukázást kapom. Kezd kiakasztó lenni ez a barna gyönyörűség, pedig már kitaláltam milyen ruha milyen koktél illene hozzá. Lehangoló tud néha lenni az efféle játszadozás. Nem érzik ezek kedves kisasszonyok a határokat, hogy mi az amit már túllépnek, és aminél a férfi olyan lesz mint az elkényeztetett macska ami előtt rázogatják a papírgalacsint. Amikor meg nem éri el és ezredszer is a levegőbe mar a mancsával akkor puffog kettőt és odább rázza a valagát. Na én macska tipus voltam, bár azt hiszem ezt a doktornőnek nem kellett tudnia. Na és ha eddig nem lett volna lelomboló számomra az egész procedúra amit művelt velem még közli, hogy benn fog éjszakára. Nézném a jó oldalát a dolognak de még kell egy kis idő, hogy feldolgozzam azt hiszem. Cserébe kapok valami vackot a fejemre. Tiszta pazarlás az alkoholt arra a vattakorongra locsolni, de nem szólok bele. Volt már, hogy tömény vodkával fertőtlenítettem a lábamon egy csúnya sérülést. Megvan az előnye a tengerparti piálásnak is. Azért nem fogom játszani a bátor macsót, ha egyszer fáj amit csinál, úgyhogy egy cöccentés volt a reakcióm arra amit éppen csinált a fejemen, a leragasztás meg jó lesz úgy ahogyan van. Ezzel a billoggal amúgy sem biztos szívesen mennék bulizni, de a whiskey az hiányzik. majd megfűzöm a büfést, hogy szerezzen, vagy valamelyik éjszakás nővérkét, úgyis halálra unják szerencsétlenek magukat. Milyen jót tesz velük a szépséges rezidens kisasszony, hogy közéjük vet engem. Legalább gyalogolnom sem kell. A gyengém volt a pici nővérke köpeny. Nem is értem miért szabták ezeket olyan szűk fazonúra hacsak nem azért, hogy a hozzám hasonlatos férfibetegek agyát húzzák vele.
– Maradok és holnap ön megkezdi a munkanapját én meg hazautazom.- lecsúsztam a székről és az ajtónál dekkoló doktornő felé indulok a még mindig idétlen kék nefelejcses hálóingben, kezdem megszokni. Legalább nem kell lehúzni mint a gatyát. Odalépek és a kicsi kacsóját amivel nem fogja éppen a kórlapokat a két kezem közé fogom és emelem a számhoz, ha csak nem tiltakozik kap egy kézfejre éppen csak odalehelt csókot, aztán már engedem is el.
– Szépséges kínokozóm, az ajánlatom kizárólag a ma estére szólt, holnap ugyanis már elutazom. De ha nem, hát nem. De ajánlom a nővérkék a szinten legalább olyan csinosak legyen mint kegyed. Nincs kedvem emeleteket mászkálni az éjszaka közepén, hogy ne Ursulába botoljak.- úgy tűnik tök komolyan gondolta, hogy ma éjjelre benn fog. Na sebaj, akkor majd jövő hét végén pótolok. Széttártam a karom a rémes kórházi hálóingbe, jelezve én megyek amerre ő mondja
– Követem, szorosan hátulról. Fedezem is ha úgy kívánja.- tettem még rá egy lapáttal és kezdtem beletörődni, hogy a ma éjszakát egy nyamvadt kórházban töltöm. Majd gyűjtök anyagot  a könyvemhez. Behatóbban is.


Timber|  Sürgősségi  3283702850  ©️
Vendég
it's where my demons hide

Anonymous
Vendég
dc universe
heroes vs villains

Sürgősségi  Empty




A tény miszerint nem nézek ki orvosnak elég lesújtó. Hát ezért güriztem és tanultam ennyit, hogy utána az arcomba vágják, hogy ne is próbálkozzak, mert nem is nézek ki úgy? Hát nem elég a fehér orvosi köpeny, a sztetoszkóp és hasonlók? Mi kéne még? Talán ha egy műtőasztalon fekve látná, hogy felé tornyosulok elhinné, hogy orvos vagyok? A gondolatra elmosolyodom és kezdek megenyhülni amikor közli velem, hogy egy koktélbárban jobban el tudna képzelni. Bár egy egyszerre hízelgő és sértő. Ezek szerint sokkal dekoratívabb vagyok ahhoz, hogy egy kórházban játsszak doktorosdit és szívesebben képzelne el egy bárpult mögött ahol egész este csorgathatná rám a nyálát. Emellett azonban a legtöbb ilyen nőnek annyi esze van mint egy marék molylepkének tehát belőlem is valami ilyesmit nézne ki? Próbáltam elhessegetni a negatív gondolatokat hisz épp, hogy simogatnia kéne az egómat a szavainak csak túl feszült és fáradt vagyok, hogy jó néven tudjam venni.
- Remélem a koktélbáros lányok közöl is az intelligensebbre gondol Mr. Herzein. – mosolyodtam el. A legtöbb férfinak ugyan nem imponál ha egy nő okos de sajnos én ezzel már nem tudok mit csinálni. Végig tanultam jó pár évet kőkeményen annak érdekében, hogy itt lehessek. És sikerült. Örömmel tölt el ez a gondolat azonban az, hogy szórakozni már idejét se tudom, hogy mikor voltam….elég elszomorító. Talán utoljára a legjobb barátnőmmel Gaby-val és még otthon Londonban. Tehát annak mint egy 4 éve lehetett. Jézusom. Táncolni talán már el is felejtettem és lehet, hogy a dübörgő disco zenétől szívrohamot kapnék és az sem kizárt, hogy két felestől padlót fognék.
Mikor nevetni kezd én is széles mosolyra húzom számat úgy, hogy fogaim is látszódjanak. Nem hinném, hogy akármi komolyabb baja is lenne. Poénkodik, nevet és kisebb jelét sem mutatja annak, hogy bármije is fájna. Azért ez számára és számomra is megnyugtató.
- Remek. Még pár kérdés és ígérem befejezem a faggatását. Nem érez tompa fájdalmat azon az agyféltekén ahol beütötte a fejét? – Lépek ismét közelebb hozzá, hogy megtapogassam a seb körüli területet. Nem túl nagy. Szétnyílt a bőr és vérzik de valószínűleg egy hónap alatt begyógyul és semmi nyoma nem lesz.
- Esetleg hányingere nincs? Nem érzi, hogy koordinációs problémái lennének? – nyúltam az álla alá és mozdítottam kicsit felfelé a fejét, hogy tökéletesen lássam a homlokát és ha már itt tartottam a szemét is megnéztem. Így jobban megfigyelve gyönyörű kék íriszei voltak és állítani mertem volna, hogy ha nem ilyen kontextusban találkozunk akkor jobban érdekelne a szeme mint az, hogy mekkora seb keletkezett a fején.
A rendőrök elzavarása után rögtön állásajánlatot kapok. Ezen jót mosolygok. Nem tudom már magam elképzelni más munkakörben. Kezdem úgy érezni, hogy ezen kívül máshoz nem értek. Határozott vagyok és igen makacs az tény. De mint én ügyintéző? Ez még viccnek is rossz.
- Ha kirúgnak ígérem maga lesz az első akit megkeresek de igazán remélem, hogy erre nem fog sor kerülni. – A kijelentésére azonban kikerekedik a szemem. „Randi”? Ugyanúgy ahogy a szórakozóhelyek meglátogatásának ennek se tudom már az idejét sem. Régen… nagyon-nagyon régen volt már, hogy én egy férfival elmentem volna akárhova is. Romantika? Az efféle szó már elveszett a szótáramból. Nekem a romantika ott kimerül, hogy egyedül megnézek egy filmet, megiszok egy pohár bort és alvás. Romantikus nemde?
A rám mordulást a lámpával kapcsolatban inkább elengedem a fülem mellett és jól is teszem mivel rögtön visszatér az esti iszogatós dologhoz.
- Ami azt illeti úgy tűnik, hogy nincs komolyabb baja, szerencséje van. Lehet, hogy kapott egy kisebb agyrázkódást épp ezért én szívem szerint egy éjszakára bent tartanám. Nem hiszem, hogy jót tenne magának most egy esti alkoholizálás és bulizgatás. Pihenni kéne, hogy ne legyen szövődménye a dolognak. – magyaráztam iszonyatosan komolyan, pedig ha őszinte akarok lenni magamhoz megérintett a dolog és talán szívesen el is mentem volna vele meginni valamit de nem lehetek ennyire önző, hogy a saját szórakoztatásom végett elengedek egy beteget. Igaz ha azt mondaná, hogy saját felelősségére inkább hazamegy akkor nem szólhatnék bele a dologba.
- Kitisztítom inkább a sebét, meg leragasztom. Ez lehet csípni fog. – öntöttem egy vattakorongra sterilizáló szert, hogy eltávolítsak minden oda nem illő koszt majd egy bőr színű ragtapasszal letapasztottam a sebet és pár hajszálat a tapaszra söpörtem, hogy még kevésbé látszódjon.
- Keresek magának egy kórtermet… a ruháit pedig majd felküldöm, hogy holnap délután el tudjon menni. – köszörültem meg a torkom és a kórlapja felvétele után már indulnék is az ajtó felé, de mégis visszafordulok hozzá mielőtt lenyomnám a kilincset.
- Két választása van… marad, és holnap elmegyek önnel vagy… - maradtam inkább csöndben. Tényleg nem akarok rábeszélni semmit, hiszen egy betegről van szó.
to: Devon

Vendég
it's where my demons hide

Anonymous
Vendég
dc universe
heroes vs villains

Sürgősségi  Empty

Yasmine& Devon






Egyszer kidobtak egy diliházból

mert a többi beteg
depressziós lett tőlem
.....................................................................................................






Érzékeny receptoraim voltak a nőket illetően, de szükségem is volt rá, mert néha nem lehetett kitalálni éppen mit akarnak. Elviszed őket étterembe, és éppen egy órája csacsog arról, hogy fogyókúrázik, te meg jóindulatúan salátát rendelsz neki, mire majdnem sírva fakad, hogy éhen akarod halasztani? Na itt legyél okos! Megvontam a vállam, de a hangjából hallottam, hogy a doktornénit bizony sikerült megsértenem. De vajon melyik mondatommal? Hogy azt vesz le rólam amit akar vagy azzal, hogy közöltem semmi bajom? Azzal nem sérthettem meg, hogy nem néztem orvosnak. Pedig bakker az volt a kulcsmondat. Fintorogtam egyet ahogyan leszedegette a fejemről azt a borzalmat. Ha még ettől a hálóingtől is megszabadít megkérem a kezét, komolyan. Jó közel állt hozzám miközben ezt a mozdulatsort ügyködte én meg tűrtem mint a jó kis srác az iskolában a szurit. Na itt az nem volt, de helyette jött a letolás, hogy majd ő eldönti mennyire vagyok jó állapotban. Hát felőlem játszhatjuk ezt így is.
– Hát az igazság az, hogy valami koktélbárban jobban el tudnám képzelni ahogyan az ügyes kis kezeivel forgatja a poharakat meg a shakereket.- tettem hozzá még mindig ellenállhatatlan vigyorgással a képemen. Próbáltam helyrehozni az előző baklövésem a megjegyzésem kapcsán nem tudom mennyire sikerült. De ez a nő most engem fog vizsgálgatni nem lenne a legjobb ha felbosszantanám, vagy éppen továbbra is sértődöttet játszana. Pedig úgy tűnt ez itt és most folytatódik.
– Rezidens- ismételtem meg, mintha idegen szót hallanék, bár így ízlelgetve inkább valami büntetésfajtának hangzott semmint gyakorló orvosnak. Az agymütétes megjegyzésén elnevettem magam igazán jóízűen, és csettintettem a nyelvemmel megcsóválva a fejemet.
- Hát kedves Dr Rezidens, azt hiszem ha ott whiskeyn kívül mást is találnak akkor nekik lehet ítélni az orvosi Nobel díjat az antianyag feltalálásért.- nana ne kacsingasson így rám, mert még biztatásnak veszem, lehet annak is szánta. Nem mindig tudom ezeket a jeleket érzékelni, vagy értelmezni, úgyhogy kapásból annak veszem, kész. Mikor elárulja a keresztnevét óhatatlanul letegez. Nem mintha bánnám, sőt ez a freudi elszólás kifejezetten simogatja férfiúi büszkeségem, hiszen láthatóan elbűvöltem annyira, hogy kiesett egy pillanatra a fehér köpenyes, sztetoszkópos szerepéből. Hűűű ez azért király kis játék lehetne. Én a beteg ő a doktornéni…na jó elég lesz, a végén még tényleg azt gondolom komolyan beütöttem a fejem. Humor nélkül válaszoljak? Nagyjából olyasmit kér tőlem, hogy ne sózzam meg az ételt, de jól van ha ennyire akarja, szárazon közlöm vele a tényeket mintha csak újságból olvasnám fel.
– Igen emlékszem. A mentősök nagyfokú tiltakozásom ellenére is rámterítették azt az ürülékbarna pokrócot és betuszkoltak a kocsiba, majd behoztak ide. A nevem Devon Herzein, május 16-ot írunk, csillagidő 2015. Bocs, csak ezt a kis humort már na!- kértem elnézést a star strakes beszólásért de egyszerűen kellett oda. Én ilyen vagyok. Épp csak befejeztem, amikor kopogtattak és én is automatikusan abba az irányba kaptam a fejem. A zsaruk voltak azok a jegyzőkönyvvel. A szemeimet forgatva morogtam ott ülve még mindig a hálóingemben – le fogom szaggatni magamról már tényleg- és amikor hallottam, hogy Yasmine milyen temperamentumosan zavarja el őket elismerően húztam oldalra mosolyogva a számat, összeszűkülő szemekkel és egy halk hümmentéssel adva hangot az elégedettségemnek. Az ajtó csapódására még én is összerezzentem.
– Ejjha, Dr Woolston, ha munkát akar váltani kérem keressen meg, mindig szükségem van ilyen vehemens és igazán határozott ügyintézőre.- persze mindezt tréfás hangsúllyal mondtam és inkább annak szólt, hogy lerázta a zsarukat, méghozzá nem is akárhogyan. Szerettem a határozott nőket, a gyengéim voltak. Az elesettek pátyolgatása valahogyan nem az én asztalom. Hogy hol tartottunk? Lényeges? Éppen azon vagyok, hogy elégedettségemnek adjak hangot és akkor térjünk ide vissza?
- Ott tartottunk, hogy ha itt végeztem akkor eljön velem valahova este. és maga éppen igent készült mondani, amikor ez a két fakabát berontott. Nem értenek a romantikához, cöh!- cüccögtem még tovább és imitált fintorokkal tarkítva ingattam a fejem, mintha valóban mérges lennék, majd abbahagytam amikor matatni kezdett a mindenféle orvosi műszer között. Na óvatosan azokkal a fémes, ezüstös csillogós cuccokkal nem szeretem ha azokkal matatnak a közelemben. Ja, hogy az csak egy lámpa, már azt hittem itt fog nekem végbéltükrözni vagy megműti a vesémet esetleg orrsövény egyenesítést végez…bár a rezidensek ilyesmit nem szoktak, vagy igen? és mi van ha rajtam akar gyakorolni? Picit bizalmatlan vagyok, vagy nem is picit hanem nagyon amikor bekapcsolja a lámpát és egyenesen a szemembe világít vele, miközben a felszólításnak engedelmeskedve követem az ujja mozgását.
– Megbolondult? Mi a francokat csinál? Azt akarja, hogy megvakuljak? Milyen orvos lesz magából?- csattantam fel élesen aztán megenyhülten sóhajtottam egy nagyot, majd megvakartam a tarkómat és lehajtottam kicsit a fejem onnan sandítottam vissza rá, reméltem addigra már eldugja azt a borzalmas lámpát. Látni sem akarom. Így is akárhova nézek apró pontok jójóznak előttem.
– Szóval Yasmin, mielőtt a zsaruk bejöttek maga igent készült mondani egy kis esti szórakozásra nekem. Ugye? Jó tudom, nem éppen a legjobb göncöm van rajtam és nem nagyon lehet komolyan venni egy kék nefelejcses hálóingben feszítő alakot. De hát ez az utolsó estém a városban, és…áááá kezdem újra ez a cucc teljesen lelomboz, így nem fog nekem igent mondani.- ha nő lennék elhajtanám magam a francba.
- Felöltözöm és csapó kettő. Ugye elenged, hogy meghívhassam és visszaszerzi a ruháimat?- kérdeztem kezemmel még mindig a tarkómnál lévő hajszálakat vakargatva.

Timber|  Sürgősségi  3283702850  ©️
Vendég
it's where my demons hide

Anonymous
Vendég
dc universe
heroes vs villains

Sürgősségi  Empty




Néha valóban idegesítő tudott lenni ez az egész hely. A hangzavar, a rondábbnál rondább esetek, a türelmetlen betegek és ordibáló gyerekek. Ami az illeti nem szerettem a gyerekeket. Idegesítettek és nem volt hozzájuk idegrendszerem. Ezért is nem mentem gyerekorvosnak. Anyám próbált rám hatni felvételi előtt, hogy inkább annak menjek de borzalmasabb munkát talán el sem tudtam volna képzelni magamnak. Bár néha erről is ezt gondoltam. Ortopédusnak tanultan ahhoz képest napi szinten járok a sürgősségire és a belgyógyászatra, a traumatológiáról nem is beszélve. Kevés volt az orvos és szakképesítése még kevesebbnek volt.
Bár jelen pillanatban ki voltam békülve a sürgősségi eseteimmel, vagyis esetemmel. Jót nevettem a macsó arcon és a hozzá tartozó hanyagul bekötött fejsérülésen, a nefelejcsekkel díszített hálóingen amit kitudja ki hordott előtte és, hogy kimosták-e? Noss nem lennék benne olyan biztos. Nem gondolnám, hogy szüksége lett volna erre, hisz majd azt én eldöntöm, hogy bent tartom-e estére. Ha nem akkor teljes mértékben felesleges volt átöltöztetni és elkülöníteni a ruháját. De a mentősök már csak ilyenek. Gyakran túlreagálják a dolgokat. Én olyan orvos voltam aki nem teljesen értett egyet azzal, hogy mindent vegyünk rögtön komolyan. Persze egy fejsérülés például nem játék. De amikor egy kificamított bokával sírva kaparja az ajtót egy tini és üvölt velem az anyja, hogy ez pedig sürgős eset, na akkor nem vagyok benne biztos, hogy ez kéne, hogy legyen az első.
Végignéztem ahogy a férfi helyet foglal az ágyon. Aláírtam a papírjait mint kezelőorvosa majd közelebb léptem…volna. Az apró beszólásra egy mosoly terült szét az arcomon s lágyan megforgattam a szemeimet. Ebben a helyzetben ez a mondat ezerszer jobban hangzott mint hajnali kettőkor egy részeg 60 körüli férfi szájából akinek ugyanilyen fejsérülése van, csak neki a sörösüvegtől vagy verekedéstől. Azon nem tudok mosolyogni.
- Ha megengedi majd én azt eldöntöm, hogy mennyire volt jó ötlet behozniuk magát és mennyire nem. – kezdtem el lecsavarni a gyolcsot a fejéről. De a kérdésénél megállt egy pillanatra a kezem. A férfira néztem akinek az arcán szemernyi megdöbbenés látszott és az, hogy komolyan gondolja a kérdést.
- Miért, minek nézek ki? – vontam fel a szemöldököm. Ha sértegetni akar rosszul kezelem az ilyen dolgokat. Igaz nem vagyok még orvos ha így vesszük. Rezidens vagyok de egy fejsérülést el tudok látni és azt is meg tudom állapítani, hogy mire van szüksége. Ez szíven ütött.
- Rezidens vagyok. A maga helyében nem bíznám magamra az életét. Még a végén elküldöm egy agyműtétre. – kacsintottam rá. Hátat fordítottam neki és a kötést egy tisztára cseréltem ,amit egyenlőre mellé raktam.
- Yasmine, de ez a baleseted szempontjából nem hiszem, hogy fontos lenne. – próbáltam kedves és bájos maradni de rendesen rosszul esett a kérdés, hogy orvos vagyok-e. Megsértődtem-e? Igen, egyértelműen igen.
- Felteszek pár egyszerű kérdést, legyen szíves humor nélkül válaszolni rájuk. – komolyság ült ki az arcomra de a szám sarka felfelé kunkorodott.
- Emlékszik, hogy mi történt a baleset után amíg ide ért? Mi a teljes neve? Milyen napot írunk? – tettem fel a kérdéseket azután, hogy válaszolt rájuk. Bár ahogy látom tényleg nincs vele komolyabb probléma. Járni tud, a humorérzékével sincs gond és a beszéd sem esik nehezére. Maximum egy enyhe agyrázkódással lehet dolgunk.
Hangos kopogás zavarja meg a vizsgálatot. Ezt utálom… könyörgöm nem poénból zárom az ajtót. Az előbb említett helyre sétálok és kinyitom. Előttem két rendőrruhában álló férfi.
- Devon Herzein-t keresnénk a jegyzőkönyv felvételének ügyében. – újra felvonom a szemöldökömet és megigazítom a sztetoszkópomat a galléromnál.
- Meg is ne haragudjanak de ez egy kórház, ahol a betegeknek pihenniük kell. Ha kivizsgáltam és nincs súlyos probléma akkor átadom maguknak de addig kérem legyen türelemmel. – csaptam be előttük az ajtót.
- Hol is tartottunk? – léptem az asztalhoz, hogy lámpát vegyek elő az egyik fiókból. Ezt imádni fogja. Széles vigyor terül szét az arcomon és kipróbálom először, hogy működik-e. Óh tökéletes.
- Kövesse az ujjamat! – emeltem fel a mutatót és húztam el egyik szeme előtt a másikig miközben a lámpát életes a szemébe világítottam.
to: Devon

Vendég
it's where my demons hide

Anonymous
Vendég
dc universe
heroes vs villains

Sürgősségi  Empty

Yasmine& Devon






Egyszer kidobtak egy diliházból

mert a többi beteg
depressziós lett tőlem
.....................................................................................................






Legidegesítőbb nem az volt a jelenlegi helyzetben, hogy ezek a félnótások teljesen feleslegesen behoztak, hanem ez a rémesen ronda kórházi hálóing. Hogy lehet ilyet még csak kitalálni is, és egyáltalán minek adták ezt rám? Én biztos, hogy nem fogok itt maradni. Nekem ma este még dolgom van, nem egy kórházban dekkolva akarom tölteni ezt az estét amit a városban töltök. Semmi bajom nincs azon kívül, hogy a kormányba bevertem a fejemet aminek következtében felhorzsoltam és vérezni kezdett. Nincs sem agyrázkódásom, sem csonttörésem, az égvilágon semmi bajom azon kívül, hogy kezdett k@rvára elegem lenni, hogy mindig bejön valaki szépen rám mosolyog (díjazom a hölgyektől) közli, hogy hamarosan megérkezik a vizsgáló orvosom. Rendben, akkor már meg is mondanák neki, hogy két sonkás szendvicset egy szál fekete Tresurer-t, és valami piát is hozzon ha már fárad, mert ezen kívül semmi dolga velem. És persze kérem vissza a ruháimat is, mert egy percet nem vagyok hajlandó tovább ebben a borzalomban tölteni. Kék nefelejcsek…megforgattam a szemeimet, egyszerűen nem hiszem el, hogy ennyire kínos helyzetben vagyok, amikor egy szöszi meg egy barna is belátogat a vizsgálóba. Mosolyognék rájuk, de azt hiszem nem értékelnék, mert perpillanat a katéteren meg az infúziós állványon kívül minden megvan ahhoz, hogy az átlagos kórházi beteg benyomását keltsem.  Az egyiket aztán megszólítottam, mert már fél órája ücsörögtem csupasz seggel ezen a helyen, a lábam is kezdett fázni, mert még a cipőmet is elvették. Ettől megalázóbb már semmi nem lehetne. Közölte velem az a mogorva savanyú képű, hogy legyek türelemmel, a doktorNŐ nemsokára itt lesz. Van isten! Nőt küldenek, nem valami remegő kezű aszalt szilva képű alakot, aki még a prosztatámat is áttapogatná. Na azt adja meg neki az ég! Ha doktornő, az más. Lazán a tarkóm mögött összefűztem a kezemet, megtámasztottam rajta a tarkómat, és a fejem nagyon enyhén hátranyaklott. Olyan önelégült vigyor terült el a képemen mint egy jóllakott napközisnek. Na egye fene, várok még egy kicsit, remélem van értelme, mert láttam én már női orvosok között olyat is, hogy a zoknimat nem bíztam volna rá, nemhogy a testemet.  Szóval még egy negyed órát ücsörögtem már egy kissé türelmesebben, persze nem mondom, hogy nem akartam volna már menni innen. Unom az egészet, nincs már itt maradásom, szóval siessen az a nővérke vagy akárki, szépen megvizslátolom és már el is húzok innen a vérbe. Még mindig így ültem a széken, ami rosszabb esetben egy harmadosztályú pornó nyitó jelenete lehetett volna, amikor bejött…ó dehogyis jött… bereppent egy tündérke. Azannya, majdnem elfüttyentettem magam, helyette csak összeszűkülő szemekkel vigyorogtam. Hát elnézve a doktornőt, ez inkább egy minőség pornó lenne. Velem meg főleg. Okés, túl vagyunk a vizsgálgatáson, nem kell velem semmit csinálni egyszerűen csak intézze el a ruháimat meg a papírjaimat, aztán megvárom a zsarukat, leadom a vallomásom, és két órán belül már itt sem vagyok. Fáradjak be? Nem csak a kezdés jó, a folytatás is. De ez a hálóing még mindig rémesen hülyén néz ki, főleg ahogyan felállok benne és rátapad mindenemre. Milyen istenverte műszálból csinálják ezeket? Na ezért szerettem én lehetőség szerint a saját magánorvosomhoz járni.  De hát ezt itt most nem én kértem. A biztosításom bőven fedezni fogja az egész mókát, amit tök feleslegesen húznak le egyébként rólam. Még jó, hogy ügyvédem is van, be fogom az egész kócerájt perelni. Persze a harag jól ismerem magam el fog múlni, főleg ha így riszál előttem a kislány én meg félrebillenő fejjel majdnem átesek a küszöbön annyira bámulom. Mi a franc, a végén még tényleg valami balesetet szenvedek. Elég lesz mára belőle!
– Azt szed le rólam amit csak akar!- vigyorogtam tovább és mellé meghúzogattam a szemöldököm már rutinból.
- Egyébként megmondtam azoknak a szerencsétleneknek, hogy semmi bajom, egyszerűen csak beütöttem a fejem. Erősködtek, hogy akkor is be kell jönnöm, valami hivatali maszlagra hivatkoztak. Bár – néztem végig cseppet sem visszafogottan a doktornőn
– Így utólag már nem bánom, hogy annyira erőlködtek. Maga tényleg orvos?- nem tudom, hogy tréfának szántam a kérdésemet, vagy komolyan nem hittem el, hogy egy ilyen ötcsillagos nő napokon át vén fószerek beleiben turkál.
– Tudja elég nehezen tudom magát a műtőben elképzelni. Bár van ebben is biztos valami jó.  Maga tudja a nevem, ön még csak be sem mutatkozott nekem – pillantottam a kitűzőjére ahova csak a vezetékneve volt feltüntetve. Cseles.
– Dr. Woolston. Van keresztneve is?- hát igen, semmi bajom nem volt, úgyhogy előjött belőlem a kíváncsi író és a férfi egy személyben.


Timber|  Sürgősségi  3283702850  ©️
Vendég
it's where my demons hide

Anonymous
Vendég
dc universe
heroes vs villains

Sürgősségi  Empty




Két ember létezik ezen a világon: az egyik aki türelmes a másik pedig én… azaz aki nem. És én most végképp nem voltam az.  Rohangáltam egész nap, egy szemernyi nyugtom se volt az pedig, hogy igyak egy korty vizet vagy bekapjak valamit csodás álom maradt számomra. Délután a műtőben meg is szédültem, senki nem hiszi el nekem, hogy nem egy leányálom ez a munka. De hát én választottam, én akartam magamnak. De jön az esti műszak és hát nyafogni nem lehet. Beugrottam az orvosi szobába egy pillanatra. Egyenlőre itt van minden cuccom. Amíg nem leszek „rendes” orvos és nem kapok irodát addig itt kell meghúznom magamat. Leültem egy pillanatra az asztalomhoz és egy gyors kávé legördítése után a fejemet az asztalra raktam…volna ha nem csörög a telefon.
- Autóbalesetest hoznak a sürgősségire. 30 év körüli férfi. Dr. Grovberg a 3.-as műtőben van, neked kéne megvizsgálni. – hallottam egy lágy női hangot a telefonban de olyan távolinak tűnt, hogy elsőre fel sem fogtam. A recepciós. Kedves lány volt. Nem lehetett sokkal fiatalabb nálam vagy talán egyidősek lehettünk. Mindig kedvesen mosolygott, és a haját lófarokban hordta.  Kicsit duci volt, és a pólói olyan idétlenül rövidek voltak a derekánál de összességében ez adta meg magát a nőt.
- Hallo. Yasmine?! – szólt csöndesen a telefonba. Nagyon ásítottam és egy hangos morgással jeleztem, hogy hallom amit mondd.
- 5 perc és lent vagyok. – tettem le a telefont. Mit meg nem adnék csak egy órácska alvásért, egy kicsike pihenőért, egy jó nagy tál főtt ételélt. Óh igen, az maga lenne a mennyország.
A lift berezonált ahogy megállt a földszinten. Nem vettem sietőse a figurát mert azt közölték volna velem, hogy életveszélyben van a beteg. De semmi ilyesmiről nem volt szó így ráérősen sétálgattam a folyosón nézve a röntgen előtt várakozó betegek sokaságát. Végigfutott az agyamon, hogy hihetetlen, hogy mindenki a délutáni órákban akarja összetörni magát.
Befordultam a folyosón és Naomi felé vettem az irányt. Most is bájosan mosolygott mint mindig. Egyik kezében egy nagy rántott húsos szendvics pihent a másikban egy toll volt azzal babrált.
- A fejsérült a tiéd. -
- Ezaz! – bokszoltam egyet a levegőbe és összenevettünk mielőtt sarkon fordultam volna. A férfinek a mentősök már bekötötték a fejét és az anyag már halványan át is itatódott vérrel. Annyira rossz állapotban nem lehet ha át is öltöztették, állapítottam meg magamban a diagnózist. Elsőnek a sérülések s a kötelezettségek. Majd mikor a férfi arcára pillantottam egy pillanatra elállt a lélegzetem. Hosszú idők óta ez első jól kinéző férfi a kórházban. Már kezdtem hozzászokni az idős hölgyek és urak na meg a tinédzserek vizsgálásához.
- Kérem fáradjon be! – mosolyogtam rá bátorítóan. Na még a végén meglesz a napom fénypontja. A papírjai már az asztalon pihentek, felszedtem őket és gyorsan átfutottam, hogy legyen valami képem az előttem ülő betegről.
- Mr. Herzein, a kórlapjára csak annyi van feltüntetve, hogy autóbalesete volt. Amíg leszedem ezt a csodálatos kötést a fejéről elmondaná, hogy mi is történt pontosan? – Léptem hozzá közelebb majd az ágyra mutattam, hogy foglaljon helyet.
to: Devon

Vendég
it's where my demons hide

Anonymous
Vendég
dc universe
heroes vs villains

Sürgősségi  Empty

Yasmine& Devon






Egyszer kidobtak egy diliházból

mert a többi beteg
depressziós lett tőlem
.....................................................................................................






Kinek volt kedve ma autóba ülni és úgy bejárni a várost mintha marha érdekes lenne benne minden? Nekem jelenleg két dolog hiányzott a boldogsághoz: Central City és egy üveg jó minőségű whiskey. Bár amilyen szar állapotban voltam, a közepes minőségűvel is beértem volna, csak legyen. Helyette udvariassági látogatást kellett tennem az egyik elmegyógyintézetben, ahol két beteget látogattam meg. mindkettő masszív skizofréniában szenvedett és az érdekességük az volt, hogy amikor elborult a tudatuk egymásnak képzelték magukat, ilyenkor még a másik ruháit is vették fel. A probléma forrása talán csak az volt, hogy az egyikük egy hetvenes évei elején járó hölgy volt, a másik egy közép harmincas férfi. Ebből akartam valamit összeszedni magamnak a készülő könyvemhez, úgyhogy a hétvégi pihenő napomat arra szántam, hogy ideutazzak. Már akkor megbántam az egészet, amikor a szállodában összekeverték a csomagjaimat, a hűtő rossz volt, tehát esélytelen volt, hogy hideg italt fogok szlopálni az erkélyemen szivarozva. Na nem baj, akkor majd helyette folytatom a könyvemet. Ez is bukta mert a laptop aksija lemerült, nem hoztam magammal töltőt, így aztán a második napon az elmegyógyintézetben maradt a jó öreg jegyzettömb, meg a toll. Elszoktam tőle azt hiszem. Késő délután volt már mire végeztem, és úgy döntöttem nem fogom bent lógatni a lábam a szállodai szobában, amúgy is holnap este már utazom vissza, akkor legalább ma kapcsolódjak ki. Nem volt eltervezett programom, először körbe akartam autózni a belvárost, aztán este beülni valami bárba, rendelni pár italt, elbeszélgetni a bárpulthoz odanőtt törzsvendégekkel, akiknek néha úgy kellett kihámozni a mondanivalóját, aztán felszedni valami kemény seggű szőkét, és befejezni az estét ebben a tetves módon unalmas városban. Úgy fél óráig tudtam élvezni a gondtalan furikázást, a kölcsönző autója jól teljesített, persze nem mondom a sajátommal jobban szerettem volna jönni, de a kiadóm fizette minden költségemet, akkor miért ne élhetnék nagy lábon, nem? Vigyorogtam a világra, a karomat  az autó lehúzott ablakán pihentettem, feltűrt ingujjamba néha belekapott a szél. Úgy néztem körbe, mintha holnaptól enyém lenne az egész világ. Ha jól sikerül a könyvem egy hónapra tényleg az enyém lesz, mert befizetem magam valami Karib-tengeri hajóútra, a szüleimet úgyszintén. Sokan valami macsó f@szfejnek könyveltek el, és nem is álltak messze az igazságtól, de mindenkinek van gyenge pontja, és nekem a szüleim voltak azok. Szerettem az életet, szerettem jókat enni, aludni addig amíg a hasamra nem süt a nap és persze úgy, hogy a mellkasomat selymes fürtök simítják át, az én kezem meg ezek között a tincsek között veszik el. Hedonista voltam a végletekig, és egy pillanatra sem éreztem miatta lelkiismeret furdalást. Hogy meddig lesz tartható ez a kettős élet, amit jelenleg élek: a kötött kardigános, jól fésült tanár bácsi, meg az éjszakát járó író? Többször megállapítottam, csak a szüleim miatt csinálom, és eljön majd az idő amikor választanom kell. Nem is kérdés melyik lesz végül az ami mellett lehorgonyzom, ahogyan soha nem is volt az. Gondolatban már koktél szürcsöltem, és a napszemüveg pereme felett az úszómedencés tarka fürdőruhás felhozatalt bámultam…volna, amikor hirtelen a semmiből jött egy zebra, azon meg egy gyerek. Az ereimben megfagyott a vér, és tövig tapostam a féket, és lestukkoltam a kormányt. Már éppen nyaklott volna vissza a fejem, amikor hátulról egy erőteljes lökést éreztem és megint sikerült bevágnom a homlokom most már másodszor a kormányba. A ’csába már, nem vagyok én valami billiárdgolyó! A kocsi lefulladt és a franc tudja honnan keveredett elő valaki fickó, és már a mobil a fülén lógott, nekem meg a vér vékony patakban szivárgott le a homlokomon. Nagyon jó, eddig, sikerült a járgányt is meg magamat is összetörni. Mentőt hívott, de ugyan minek? Nincs nekem semmi bajom, és ezt a kiérkező fehér köpenyeseknek is említettem, de valami olyasmit magyaráztak, hogy hivatalból be kell mennem a sürgősségire. De minek, az ég szerelmére, semmi bajom nincs! Ennek ellenére hagytam, hogy rám borítsanak valami bizalmatlan barna színű pokrócot, és betuszkoljanak a mentőbe. Állítólak a rendőrök majd a kórházba jönnek utánam felvenni a jegyzőkönyvet. Untam a banánt az az igazság, túl akartam az egészen lenni. Odabent kaptam valami vékony anyagú kórházi hátulgombolós kényszerzubbonyt, amint apró nefelejcsek voltak. Ettől már nem is festhettem volna buzisabban, ahogyan ahogyan a fejemen egy fehér gyolccsal letapaszolva vártam a vizsgáló orvosra. Haladjunk már, mennék a whiskey-m után és a szőkémhez. Ennyi járt nekem ezek után!

Timber|  Sürgősségi  3283702850  ©️
Elowen Joy Avery
it's where my demons hide

Elowen Joy Avery
❖ hospitality ❖
dc universe
tartózkodási hely :
⊂ star city ⊃
foglalkozás, hobbi :
⊂ confectioner ⊃
karakter arca :
⊂ madelaine petsch ⊃
heroes vs villains

Sürgősségi  Empty

.
Ajánlott tartalom
it's where my demons hide

dc universe
heroes vs villains

Sürgősségi  Empty

1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
We can be heroes :: Orvosi ügyelet-
Ugrás: