villains have a vision for the world.

heroes don't, their only goal is to stop the villains from reaching theirs

Megosztás
Hálószoba
eme téma címe
Vendég
it's where my demons hide

Anonymous
Vendég
dc universe
heroes vs villains

Hálószoba Empty


Leonard & Lynn











Kuncogva tekintek a szemeibe, kutakodva bennük, miközben az enyémben huncut kópéság csillan.
- Csípni fogod. –  nyomok egy puszit az orra hegyére. – Ó, ha megismered, minden porcikájára vigyázni fogsz. Én garantálom.
Ebben egészen biztos vagyok, úgy is tekintek a szemeibe.
Féloldalasan fordulok vissza, úgy keresem meg a tekintetét.
- Nem is tudom, ki volt morgós medve ma reggel. –  kacsintok rá nevetve.
Megviselte a verekedés, és még valami más is. Nem fogom beléfojtani, de eluralkodni sem hagyom rajta. Szeretném boldognak látni, igazán megérdemli és rá is férne már.
- Nocsak, nocsak. Csak nem élvezted az ápolónő gyengéd, finom kacsóját? – tekintek rá a bögre fölött, ragadozó tekintettel. – Mr. Renier, ön még ápolásra szorul.
A mosolyába belefeledkezem.
- Hm. Akkor beváltom egy szabadon beváltható kérésre. – nézek a plafon felé. – Pedig a hátmosásba már egészen beleéltem magam. –  adom a duzzogó kislányt.
- Naaa, még nem vagyok konyharuha tudtommal. – ahogy dörgöli a szemeit belém, önkéntelenül megborzongok.
- Zsepibe tüssz, utána kézmosás! – váltok szigorú hangra. Kellenek a bacik, egészségesek leszünk tőle, de házsártos vagyok a tisztaságra.  
- Ha gondolod, bemutatót is tarthatok belőle, mint vasorrú bába. – kacagok fel.
Mielőtt elvonná a kezét a konyharuhával egyetemben, ráhajtom a fejem és felfelé mozdítom a vállam, ezzel közrefogva a kezét köszönetképpen. Az csak kicsit feltűnő, hogy közben alig dolgozik a kezem.
- Azt nem mondtam, mikor kérem a teát. – jegyzem meg ártatlanul.
Lassú léptekkel haladok felé, lengetve a borotvát a két ujjam közé csippentve.
- Olyan édes vagy mérgesen pedig.
Visszapillantok rá a tükörképén keresztül.
- Azt ajánlom is. Kivéve a késeimet. Az tabu. –  méghozzá nagyon is.
Sokértelműen elmosolyodom.
- Szóval áll. Nagyon helyes. Nálam mindenki megkapja azt, amit megérdemel. – suttogom a fülébe.

//Imádtam, nagyon köszönömmm!! Hálószoba 4054581130 Hálószoba 4054581130     Very Happy Very Happy //
Vendég
it's where my demons hide

Anonymous
Vendég
dc universe
heroes vs villains

Hálószoba Empty



Lynn & Leonard
--- It's time to move on ---

A
láírom, tudok kómás fejjel ébredni, de ez cseppet sem zavar. Egy frissítő zuhany, egy kis frizuraigazítás, és egy rögtönzötten beiktatott borotválkozás után fessebb leszek, mint valaha. Az izmaimon ugyan dolgoznom kell még, hogy visszanyerjem a kórház előtti kondícióm, de ahogy magamat ismerem, ez gyorsan meg fog történni. Hacsak a drága húgom nem hizlal fel túlságosan.
- De igen, roppant kíváncsi lettem, szóval kíváncsian várom a nevét – nyomom meg rájátszva, ahogy felülök, és odamozdulok felé. – Ha most elárulod, talán nem leszek vele olyan kegyetlen – mímelem mosolyogva a végét, a hangom szórakozottan cseng, de az igazság az, hogy csak eljátszani próbálom meg, hogy viccelek. Még magam előtt is. – A lényegesebb porcikáira a kedvedért garanciát vállalok.
- Úgy nézek én ki, mint aki elégedetlen? – búgom még a fülébe a puszi közben, mielőtt eleresztem. Na jó, a pasas-témát leszámítva. Meg az ébresztést. Meg a... mostanában én is érzem, hogy többet morgok a kelleténél, félnapokat alszom, és kimozdulni sincs igazán kedvem, ami nálam messze nem tartozik bele a rendbe. Tudom, hogy sok mindenben igaza van, de a beismerés már egy nagyon más kérdés.
Sokkal inkább érdekel az a jellegzetes, kacér szín a hangjában, bárhol bármikor felismerném. Van, amikor az álmomból is mindössze ennyire emlékszem.
- Ahh... esedezem, legalább itthon ne hívj így – adom meg magam azonnal, a pácienst hallván. Az utóbbi hetek tortúrái után enyhén szólva is kórházundorom van. Nem beszélve mindarról, amit odabent kellett rendbe tennem. Fejben. Valahogy a kettő óhatatlanul eggyé forrt bennem; soha többé, hallani sem akarok orvost. Pláne pácienst. – Bár az ápolás túlságosan csábítóan hangzik ahhoz, hogy visszautasítsam. Rendelkezzen velem, miss Renier. Csak az öné vagyok – pillantok rá gyengéd mosollyal.
- Egyéb feltételek? – pislogok rá csodálkozva a kávésbögrém fölött. Az ajkaimon konstans mosoly ül, nagyon is élvezem a témát. – Mint például? Hátmosásban egyébként kiemelkedő tehetség vagyok. Csak mondom. Tisztában légy, mit hagysz ki, ha nem élsz a lehetőséggel.
A liszttel szépen telibe talál. Jut egy kicsi a szemeimbe, és az orrom is kap egy-két szippantást. Nyomban be is hunyom a szemem, ahogy a vállára hajtom a fejem, megpróbálom kidörgölni belőle, de inkább könnyezni kezdek, mintsem elmúlna a szúró érzés. Mégis csak akkor engedem el a derekát, és fordítok hátat, amikor a bizsergést is megérzem az orromban, ebből bizony tüsszentés lesz. Nem is egy. Talán nem is kettő.
- Szerencsém? Szóval járhattam volna rosszabbul is? – rángatok ki egy zsebkendőt szipogva a konyhafiókból, hogy újra szalonképessé törölgessem magam. – Ne engedd, hogy találgassak.
Elveszem a kezéből a konyharuhát, és a nyaka felé pillantok, amit olyan kecsesen takarításra kínál, egész erősen mocorogni kezd bennem egy késztetés, hogy odahajoljak, és inkább más módszerrel oldjam meg a problémát, de végül csak letörölgetem a tésztát, ahogy kérte. Nem mindenkinek vagyok ám ilyen kezes bárány, és ami azt illeti, ő se szokja meg túlságosan.
- Egy tea rendel, de csak a fürdőszoba után – alkuszom ki úgyis a mehetnékem, és egy gyors zuhany után, törölközőt kötve a derekamra, borotválkozásba is kezdenék, ha...
Félig mű, félig igazi morcos ábrázattal fogadom, mikor belép, most már tudom, mire megy ki a játék. – Ne bosszants, varázsold vissza – válaszolom a mondókájára még nem egészen felengedve. Tudhattam volna, hogy direkt csinálja.
- Remélem, megfordult már a fejedben, hogy ezt remekül vissza lehet ám adni – jelenik meg végül egy sunyi mosolyféle az ajkaimon, amit leginkább a mögém settenkedése, az érintése, és a múló durcás hangulatom eredményez. Már nem a borotválást, hanem a kiszúrós-engesztelős praktikát. Adott is egy ötletet.
A suttogásra és a nyakamat ért leheletre óvatosan megborzongok, néhány vízcsepp is útra kel a hátamon, hisz’ még csak félig-meddig vagyok kész, majd halványan elmosolyodom, és a bosszú részletein gondolva belenézek az előttünk ácsorgó hatalmas tükörbe, onnan szemlélem a mozdulatait. Egyetlen szerencséje: ha az ő kezében van, minden éles pengében megbízom.
- Áll bizony. Ha addig nem halok éhen, még kapsz is belőle – ugratom gonoszkodva.

//Nagyon-nagyon köszönöm a játékot!! Hálószoba 2114744435 Hálószoba 2114744435 Hálószoba 4054581130 *gyorsan elszalad új snowboardot venni* Very Happy //
Vendég
it's where my demons hide

Anonymous
Vendég
dc universe
heroes vs villains

Hálószoba Empty


Leonard & Lynn











Ahogy a párnák közül végre felfedi álmos, kócos, morgós ábrázatát, felkacagok és az arcom az ágy takarójába fúrom pár nevetés erejéig. Még a lábam is csapkodom az ágyra.
- Mondhatjuk úgy is. – válaszolom sejtelmesen, érezve, hogy a csipetnyinél több igazság van benne. – Csak nem kíváncsi lettél Adoniszra? – szívok egyet a cigiből, el ne aludjon, és ábrándos tekintettel fújom felfelé a füstöt. – Párbaj-jelölt? Képes lennél elhessegetni álmaim hercegét? Ha elfut, meg sem érdemel. –  ingerelem rejtélyes mosollyal tovább.
- Borrrrzasztó tévedésben vagy. Örülj, hogy megtisztellek társaságommal. –  hangom búgó, mintsem visszavágó, tele vidámsággal, kacérsággal.
A kóstolgatására vissza kell tartanom a megremegést, a puszi csatlakozik az összes, végigomló forróságomhoz.
- A páciens még ápolásra szorul. – hunyorítok rá mosolyogva.
Az az éjjel mindig előttem lesz, értem én a kakaskodást, értem én a virtust, de a szemét húzásokat sosem díjaztam. És majd’ a szívem esett ki a helyéről, abban az állapotban látni a fivérem.
Nagyon rejtélyesen hunyorítok rá.
- Biztoooos? – nyújtom el sokat sejtetően a szót. – A hátmosásnak vannak egyéb feltételei is, amiknek teljesülniük kell. Mindig az adott alkalomhoz. Nem egy hátmosásról volt szó. -  tartom fel büszkén az állam.
Ahogy a derekamat érinti a kezem, belép a reflex és ha már nem vasserpenyő van a kezemben, akkor a lisztből dobok hátra felé. Kellett neki a hátam mögé settenkednie. Attól még rajongok a fülembe búgó baritonért.
- Ezer szerencséd, hogy öreganyádnak szólítottál. – és már mosolygok is, ahogy a vállamon érzem az arcát. – Palacsinta rendel. Édes vagy sós?
Büszke vagyok és örülök, hogy ízlik a főztöm Leonnak.
- Nincs alku. Kérek a teádból, én készítek palacsintát. – és a tészta is landol az orrán, el is mosolyodom.
- Tessék csak leszedni rólam a tésztát. –  tartom felé a konyharuhát és még a fejem is arrébb hajtom, kecses ívbe vonva a nyakamat.  
Ahogy becsukódik a fürdőszoba ajtaja, az órára nézek.
- Már csak kettő perc. –  dudorászom tésztakeverés közben.
Ahogy kész van, arrébb teszem és leveszem a kötényt, majd az ujjammal számolni kezdek.
- Három... kettő... egy. – és fel is hangzik a dörmögés. – Igeeeenn!! –  olyan mozdulatot teszek, mint a baseballosok, ha sikerült az ütése. Pár másodpercet várok, majd a fürdő ajtaját kinyitva, belógatom magam, arcom az ajtófélfának simítva.
- Igeeeenn? –  szeretem én megborotválni, és tutujgatni, ezért teszek róla, hogy egyes eszközök hiányozzanak. – Mit kap az, akinek a záloga a kezemben van? –  tekintek rá ártatlan kislányossággal. Belépek, majd a benti komódnak háttal állva, kihúzom és megfogva a borotva nyelét, kiveszem és a hátsómmal becsukva a fiókot, nekitámaszkodom.
- Én egy ingyen megborotválást adok. –  veszem elő a hátam mögül, majd meg is ingatom a kezemben a borotvát.
Most én leszek az, aki a háta mögé áll, és a bal kezem a derekára teszem, úgy sugdosok a fülébe.
- Állat fel.
Pillangófinoman mozdul a kezem a bőrén, imádok rajta pepecselni, és isteni a borotvahabjának és arcszeszének az illata.
- Remélem áll még a tea készítés? Csak azt vagyok hajlandó meginni. Különben nem kapsz a palacsintámból. – a borotva finoman jár a kezemben, eszem ágában sincs a kezébe nyomni.
Vendég
it's where my demons hide

Anonymous
Vendég
dc universe
heroes vs villains

Hálószoba Empty



Lynn & Leonard
--- It's time to move on ---

H
át persze, hogy nem – mondanám nagy komolyan, és mondom is, csupán az ajkaim csücske hajlik árulkodó mosolyra, úgy a mondat felétől, de hát a párna alatt ez úgysem túlságosan látványos. Veszi a bátorságot és nyíltan leleplez. Nem is értem, miért társalgok vele, pláne így félig elásva álomkellékeim feneketlen gyomrában.
De még nem adom fel. Habár most már rendíthetetlenül tudom: minden lesz ebből, csak alvás nem. Dolgozzon meg szépen a győzelméért. Azt mindig szívesen fogadom. Azon rendkívül kevés és kivételes személyekhez tartozik, akikkel szemben nem csak, hogy zokszó nélkül elviselem, de imádok veszíteni. Sőt, jobban belegondolva, talán ő az egyetlen.
A mosoly kiszélesedik ajkaimon, ahogy korrigálja a megjegyzésemet. És még csak azt sem mondhatom, hogy nincs igaza. Bomlanak utána a pasik, olykor jól elszórakozom a tapasztalatlanabb fiúcskák reakcióin, igazi istennőt láthatnak benne, aki pedig már ismeri a dörgést, egy pimaszul ingerlő, nemes vadat követ a tekintetével, akinek határtalan szabadsága, öntudata és kihívó pillantása már-már önmagában is vadászatra csábít.  
Sosem viseltem jól, ha másokról áradozik, és tudom, most is csak azért teszi, hogy kikapirgáljon vele az ágyból. De akkor is! Az égkék szemekig bírom reagálás nélkül, lehúzom a fejemről a párnát, felfedve morcosba hajló ábrázatomat, a végét már alig gyűröm le.
- Ó, hogyne – forgatom meg a szemem, s a hangom sem nélkülöz minden halovány bosszankodást és iróniát. – Csak nem új áldozatra leltél? Vagy téged találtak el? Ki a szerencsés párbaj-jelölt? – úgyis csak akkor tűröm meg a húgom mellett, ha átment a tesztjeimen. Ismerem? Lenne a következő kérdés, de még idejében észbe kapok. Remélem.
Ahogy azonban hozzám bújik, és a fülembe dorombol, nyomban eltompítja leheletnyi bosszúságom élét. A mondatra aprót mozdul a szám széle, de nem reagálok rögtön. Nyugton maradni viszont képtelen vagyok tovább.
- A társaságomat ki kell érdemelni, mademoiselle – támadom meg ezúttal én magam, a barlangjából kicsalogatott fenséges ragadozó méltóságával. Karjaimmal közre fogva leterítem, és egy jóleső slukk után a füléhez hajolva kóstolgatni kezdem a zsákmányom. Végül egy puszit is kap a füle hegyére.
Elmosolyodok a húgi-doktor megjegyzésre.
- Azt mondják, mindenki az, aminek érzi magát. Na és mi a szakvélemény? – A karjaim alól azonban nem engedem még ki, csak hogy érezze a ráhatást.
A palacsinta ellen nem sok érvem marad, gyötör az éhség, ha a vásárlás az ára, ám legyen, eladom fele királyságom. De a kompromisszumomból nem engedek! Nevetek egy aprót a kacsintásra és a vigyorra, na meg, ahogy eszembe jut, milyen jókat derült rajtam az esésnél, és hogy mennyire bosszantott vele akkor, míg végül be nem adtam a derekam, és együtt mulattunk az előzékeny fotódokumentációján.
A kávé még ilyen késői kelés után is rám fér. Szükségletemmé vált, mint ahogy a Lynn-nel való cicázás. De minden viccben van valami komoly, az utóbbi időben úgy hozzászoktam, hogy azon kapom magam, már-már furcsa lesz, ha elköltözik. Még akkor is, ha igaza van, tényleg hülyére szekálnánk egymást.
- Felírtam az igényeket. Egész olcsón adod magad – somolygom azért utána, ahogy felpattan és eltűnik a konyha irányában. Elfogyasztom a kávém, felöltözöm, és némi késéssel magam is utána iszkolok. Persze ekkor már jócskán benne van a serénykedésben, mióta átcuccolt hozzám, a konyhámra rá sem ismerek, de a kötelező puffogás ellenére egyáltalán nem zavar a dolog. Azt viszont ki nem hagynám, hogy mögé settenkedjek, és kihasználva, hogy nem számít az érkezésemre, tenyereimet gyengéden, de hirtelen a derekára tapasztva, és ezzel egy időben megszólalva mögötte kiugrasszam nyugalma zöldellő bokrából.
- Nagyon íncsiklandó illatokat érzek – nyomom meg az elejét még a megijesztés céljából, hogy aztán folyamatosan visszahalkuljak. – A mézesmadzag már megvolt, most beérem a juharsziruppal – mosolygok bele a vállába. – Ne viccelj. Már beállítottam a gyomrom a palacsintára. Csakis az jöhet szóba.
Már majdnem a fürdő felé veszem az irányt, amikor szóba hozza a teát, hát tudok én ilyen kérésnek ellenállni? – Meglátjuk. Ha elégedett leszek a palacsintával, talán szervírozok kegyednek egy pohárkával – válaszolom fontoskodó hangon, mire meg is kapom a tésztát az orromra. De válaszképp ismét mögé lépek, és kap egy dörgölőzős puszit, ahogy a válla és az álla közé fúrom a fejem. Merő véletlenül az orromon trónoló tészta fele is átragad rá közben.
Csak ezután vonulok el a fürdőbe, és a tükörbe pillantva sajnos rá kell jöjjek, időszerű egy borotválkozás is. Még nem vészes a helyzet, de kell a komfortérzetemhez. Ám csak miután gondos odafigyeléssel Mikulás-habosra kentem magam, veszem csak észre, hogy az eszköz, mint olyan, nincs a megszokott helyén. Ellenben rengeteg női kacat gyűlt oda helyette.
- Lynn!! – dörmögöm vészjóslóan, hogy a konyhában is hallja. Ha nem teremti elő szükségem tárgyát másodperceken belül, bizony szembe nézhet a bosszúmmal.


Vendég
it's where my demons hide

Anonymous
Vendég
dc universe
heroes vs villains

Hálószoba Empty


Leonard & Lynn











Győztes mosollyal nézem, ahogy birkózik a párnával a kávé illata ellen. Agresszív tulajdonságokkal bír a nedű, mint én magam.
- Nem inkább lustaságból? – bár nem lát, azért mégis előveszem a plázacicás, körmöm a fogaim közé teszem és bájosan pillogok nézést, pár pillanatra.
Kevés kell ahhoz, hogy szabadjára engedjem a boszorkányos kacagásom, kuncogva kezdem lóbálni a lábam.
- A csini hostess fiú, nem a kívánságom lesné árgus szemekkel. De most ahogy mondod. –  hallgatok egy rövid időre, mintha merengve bámulnám a falat. – Odáig vagyok a fokhagymagerezd hátsókért, az izmos karokért, ahogy dolgoznak. A teknőspáncél kockahasról már nem is beszélek, mert az a mindenem. – cukkolom tovább. – Igéző égkék tekintete legyen. – nyújtom a végét. – És ha még hozzájön a bársonyos bariton hang, az már maga lenne a tökély. Nem gondolod? – tökéletes leírás. Róla. Huncut tekintettel fordulok felé, már félúton abbahagytam a láblógatást.
- A társaságod kell. –  semmi veled szeretnék lenni, és egyéb nőcis megnyilvánulás. Akarom, Leon is eldönti, akarja-e, legfeljebb bevetek még egy-két technikát, amire tudom, ellágyul.
Látom dorombolásom eredményét, még jobban elmosolyodom, győzedelmesen, és azért tovább folytatom a haditervemet. Élvezem, és az nem a győzelem íze, valami egészen más.
A fejem és tekintetem sem kell odafordítani, érzem, ahogy az ágy mozdul mozdulata alatt, míg újabb füstfelhőket csiholok ki a dohányrúdból. Mire odaér hozzám, hogy viszonozza a testhelyzetet, ezúttal fordított viszonyban, újból mosoly van az arcomon.
- Ebben tökéletesen tesói vagyunk egymásnak. – a hangomon is érezni a mosolyt. Figyelem a tekintetét, majd ismét szemezünk. Fogalma sincs, hogy mennyire el lehet veszni a világegyetemben, ha a szemébe tekint valaki. Még akkor is, ha láttam már vadászaton és tökéletes magabiztossággal tud szuggerálni a tekintetével. A kérésre az ajkaira siklik a tekintetem, majd vissza fel, a szemeibe, hogy aztán újra le, szavainak forrásához, és közelebb emelem magam hozzá, hogy végül a dohányrúd érintse ajkait.
Becsukom a szemem, ahogy a hajamba fúrja a fejét és megrezegteti a baritonjával a levegőt maga körül. Eltartom a cigit és ezer szerencse, hogy a föld fölé lóg, a levegőbe a kezem, különben, a takaróra tenném a cigit.
- Mint egy igazi macho, tényleg. Majd a doki megmondja, hogy az vagy-e. Meg a hugicád.
Szívok egyet a cigiből, s a hamutálra teszem, eloltani.
- Palacsintát terveztem készíteni, de hogy nincs kedved vásárolni jönni. – hagyok egy kis szünetet. Játékos sértett képet vágok hogy aztán az engedékenységére egy puszi landoljon az arcán.
- Meg egy új snowboard. Arra én vissza nem engedlek. Túl jól megy neki az íves, nullgravitációs repülés. Főleg, ha te vagy rajta. –  kacsintok Leonra, nevetve. Akármennyire is megijedtem, ahogy láttam repülni a levegőben, annyira volt vicces és fenséges is egyszerre, percekig csak nevettem rajta, és készítettem fotókat róla, míg morgott, mint egy téli álmából ébredt medve, legalábbis azt hiszem, repülés közben azt adott ki, kiáltás helyett. Mázlija volt és a megkönnyebbülés is nevettetett, hogy nem esett olyan baja, amiből nem épülne fel.
A kérdésére még kettőt kortyolok némán a kávéból, majd komolyan válaszolok.
- Megbeszélve. –  újabb két komoly, szürcsölős korty után folytatom. – Ha a fürcsiben te mosod meg a hátam. –  majd újabb két, komoly korty után, félig beleröhögök a bögrébe.
- Hülye vagy, szarrá szekálnánk egymást. –  nevetek tovább, de mégis érződik a hangomon, hogy akármennyire is szívatásból kérdezte, jól esett. Még egy puszit dobok az arcára, amelyik közelebb van hozzám, majd a konyhába pattanok.
- Juharsziruppal vagy mézzel kéred? Az egyik nutellás cuccot benyaltam az éjjel, hoztam másikat cserébe. Sokkal finibb. –  nem tudom, utánam jön-e, a konyha az energiám, kezeim már serénykednek a nem gabonalisztek, tojás, pálmacukor és egyéb hozzávalók között. Saját étrendem szerint alakítottam ki ittlétem alatt a konyháját, akármennyire is morog.
- De van még miso-leves, rizs, párolt zöldség és hal is. – a nattot az első alkalommal kitiltotta, pedig hiába büdös. Isteni íze van. Jót is derültem rajta.
- Jelentkezhetek az isteni teádra? –  vágok nagyon szende arcot, majd a félig kikevert tésztából egy kicsit az orrára kenek. - Egész jól áll neked. Ha lemostad magadról, akkor kaphatsz a palacsintámból. – közben reménykedem, hogy megint behív segíteni borotválkozni. Az a gyengém.
Vendég
it's where my demons hide

Anonymous
Vendég
dc universe
heroes vs villains

Hálószoba Empty



Lynn & Leonard
--- It's time to move on ---

A
kávé jellegzetes-erős illata lassan teljesen belengi a szobát. Hiába húzom a fejemre a párnát, alattomosan piszkálja az érzékeimet. Ez és Lynn csicsergése teljesen elűzi belőlem az álmot. A cigarettáról nem is beszélve! Életem tragédiája, hogy hagytam magam kiismerni. És pont egy ilyen ravasz szőkeség által.
- Ezért szoktam rád bízni – dünnyögöm, és közben azon töprengek, vajh mit matat a hátamnál. Egyébként, eddig tényleg mindig kimentett, ahányszor elakadtam a kinek mit vegyek probléma gyökereinél.
- Akkor mit szeretnél? Cipeljem utánad a táskáidat?  Bérelj fel egy csinos hostess fiút, aki árgus szemekkel lesi minden kívánságodat – azért ezen képzeletben elröhögöm magam. Szegény fiút öt perc alatt kikészítené. Minden értelemben.
- Hmm? – ahogy felteszi a kérdést, majdnem elbizonytalanodok benne, hogy csakugyan tudni akarom-e. Ám épphogy hümmögök egyet, máris körém tekeredik, a puszi és a dorombolós hangja pedig megpengetik bennem azokat a húrokat, amik rejtetten és láthatatlanul, de mindig reagálnak rá.
Mire elhúzódik, a rossz kedvem is tűnőben van. És meg is volt az utolsó kellék, hogy kicsalogasson. Félrehúzom a párnát és a takarót, felülök, és már mozdulok is utána. Ezúttal én vetem át egyik a karom a törzsén, mindkét oldalról közrefogva.
- Még szép, hogy akarok még. Figyelmeztetlek, szörnyen telhetetlen vagyok – a pillantásom pedig az arcáról hamar a meggyújtott cigarettára téved. – Adj egy falatot – majd visszapillantok a szemébe. Így már nem is annyira egyértelmű, hogy a füstölgő szálra gondolok, vagy a lábaim előtt heverő pipire. Ahogy ő fogalmazott.
- Már rég csontegészséges vagyok – villantok egy büszke és elégedett mosolyt, mielőtt a hajába túrnám az arcom és kapna egy puszit a füle tövére. – Én pedig reggelit akarok. Utána jöhet a hóember – félig suttogom, félig pedig utat engedek mélységes baritonomnak, ha már úgyis a fülénél járok. Majd egy kis szünet után hozzáteszem: - A vásárláson még gondolkodom.
Egy hegyi kirándulás nem is rossz hétvégi program. Leesett a hó, mondatni idejekorán. Ennyi kórházban ténfergés után nagyon is vágyom egy kis síelésre, snowboardra. Csak ez a rendőrség téma zavar be olykor, de végül is ráérek utána elintézni. Úgyse hétvégi téma.
- Mit akarsz ennyire venni? – kérdem halovány homlokránccal, majd egy szemtelen mosoly kanyarodik az ajkaimra. – Lásd, milyen önfeláldozó vagyok, hajlandó vagyok csatlakozni, ha útba ejtjük a sportboltot. Kell egy új snowboard szemüveg, a múltkorival nem mennék sokra – az az esés azért emlékezetes volt. A sisakom és a szemüvegem is megsérült, utóbbi teljesen használhatatlanná törött. Helyettem. Az eset érdekessége ugyanis, hogy mindenféle törés és komolyabb sérülés nélkül megúsztam. Enyhe agyrázkódást azért diagnosztizáltak és rá is kellett pihennem egy kicsit a kisebb-nagyobb zúzódásokra, de Lynn utólagos élménybeszámolója alapján, amilyen látványosat zuhantam, sokkal rosszabbul is végződhetett volna a hepaj. De hát, mindig is tudtam, hogy odafent is megvannak a hódolóim.  Így szép az élet, nem igaz?
Vonakodva, de hagyom, hogy kibújjon a közrefogásomból, ragadozó tekintettel fordulok utána. Ám mikor meglátom, hogy a kávékhoz igyekszik, hagyom meggyőzni magam. Utána mozdulok, és én is kézbe veszem az enyém. Nem szagolok bele, már eddig is épp eleget izgatta az orrom az illata. Még meleg, az íze pedig pont olyan, ahogy szeretem.
- Mondd csak, nem fontolgatod, hogy ténylegesen is ideköltözz? Igazán meg tudnám szokni – pillantok rá bujkáló mosollyal és a szemeimben is mosolygós fény csillan.

Vendég
it's where my demons hide

Anonymous
Vendég
dc universe
heroes vs villains

Hálószoba Empty


Leonard & Lynn











A figyelmét igyekszem nem ráterelni az eseményre. Hagyom, hogy ő maga kanyarodjon majd oda, ha elérkezettnek látja az időt. Addig viszont nem hozom szóba.
A kocsijában feszíteni isteni volt, kár, hogy a nagytakarítással minden olyan illat kiment, amit akkor érzek, ha körülötte vagyok. Az arcszesz, a cigi illata. A kocsi viszont dögös, nagyon is Leon. Le is nyúlom, amikor csak tehetem. Vehetnék ugyanilyen kocsit, az mégis más. Az nem Leon járgánya lenne, abban meg nincs semmi élvezet. A férfibüszkeséget kocsi terén nem szabad alábecsülni, csak annyira nyúlok bele, hogy a törődés érződjön így belőle, ne a kritika.
- A Csipkejózsika csak ne aludja át az életét. – csípőre tenném a kezem, ha nem lenne benne már a két kávét tartalmazó edény, amit az éjjeliszekrényre teszek. A fejéhez, hogy minél előbb eljusson hozzá a kávé aromája. Légypapír-effekt, tudom. Fenn is kell lenni, így hiába fordít hátat, lelkesen a lábai elé vetem magam az ágyon, hogy rágyújtsak.
- Azt ne mondd, hogy nem vásároltál még velem. Ha a késosztálytól elkormányzol, öt perc alatt megcsinálom a karácsonyi vásárlást a fél államnak. – a késeknél bepótolom a célirányos vásárlás mániámat. A félig lecsúszó takarót visszahúzom nagylábujjam és a mellette lévő közé csippentve az anyagot. Ha megfázik nekem, még le is ordítom a fejét. Még most is isteni izmos a háta....
- Akarod tudni, milyen a női elnyomás? – kérdezem fenyegetve, de a szám sarkában nem csak a cigi lappang. Négykézlábra fordítom magam, és felé kúszok, a hamutálra teszem a cigim, majd az egyik karomat átlendítem a törzse felett.
- Akarod még? – duruzsolom a fülébe. Hatni fog, ilyen hangnak nem tud ellenállni. Egy cuppanós puszit nyomok az arcára, majd kuncogok egy rövidet. – Örülj a kényeztetésnek, hercegem. Én élvezem. – a morgós kedve cseppet sem ront a jó kedvemen, és a hangulatomon sem.
Visszahengeredek az ágy végébe, ujjaim közé csippentem vissza a cigit, de újra kell gyújtanom, bosszankodás nélkül teszem. Direkt nem adtam neki az enyémet, hogy ezzel is bosszantsam. Mozduljon meg érte, ha kell neki.
- A kacsa is szárnyas, ha úgy vesszük. – szándékosan értem félre, válaszolhatnék, hogy egy pipi nem is elég neki, az ágyán van. – Egy a lábaid előtt hever és veszettül rikácsol. Úgy is fáj rá a fogad?
Kifújom a füstöt. Az ételemet kritizálni csak akkor engedem, ha a panasz jogos. Kényes vagyok rá. Hallgatok egy ideig.
- Kaphatsz kenyeret és vizet is. De akkor egy héttel később tolod ki magad az ágyból csontegészségesen. – elégedett kacajjal fejezem be. – Hóembert akarok. Egy csajszit meg egy pasit. A zsaruk zöld utat adtak, akár a hegyekbe is mehetünk havacskázni. Vásárlás után. – kanyarodok a témára, egyben felülök az ágyon és az ágytámlához kormányozom magam, a saját kávémért. Szándékosan zajosan kortyolok belőle és sóhajtok elégedetten, mintha mennyei mannát fogyasztanék.
Vendég
it's where my demons hide

Anonymous
Vendég
dc universe
heroes vs villains

Hálószoba Empty



Lynn & Leonard
--- It's time to move on ---

A
lig vártam a napot, hogy végre kiszabaduljak a kórházból. Két hét meglepően hosszú idő, főleg, hogy születésem óta egyszer sem tettem látogatást idebenn. Halálom napjáig nem is nagyon óhajtok visszanézni.
Egyedül Lynn kitüntetett figyelmét élveztem, de azt nagyon, és a napi – olykor többszöri – látogatásait, ám még ez is kevesebb volt, mint elég. Kínlódtam rendesen az egyedülléttől. Főleg azért, mert ilyenkor rágta elő magát bennem mindaz, amivel egyébként nem esett jól foglalkozni. Marcus. A verekedés és annak többszörösen kellemetlen részletei. Bells és a család várható reakciója. És a tervezett rendőrségi ügy, aminek gondolata egyre inkább hizlalta magát a fejemben. Nem tettem még helyre magamban a történteket, és nem tudom, mi éri majd el, hogy túllépjek rajta.
Azt már most tudom, hogy fel fogom jelenteni. Lehetőség szerint az egész bandát, de az sem kétséges, hogy kik lesznek a kiemelt személyek.
Még álmomban is ez a téma kavarog a fejemben, mikor Lynn benyargal, és rikácsolva elhúzza a függönyöket, a betóduló napfény teljesen elvakít. Bizonyára nem kora reggel van már. Mégsem vagyok hálás az ébresztésért, morranva hátat fordítok az ablaknak és csakazértis csukva tartom a szemem.
Azonban arra is hamar rájövök, hogy ő pont nem az a típus, aki ennyitől feladja. A hangja zavartalanul csilingel tovább a fülembe.
- A nők meg a vásárlás... – morranom némileg artikuláltabban. – Elég öngyilkos vállalkozásnak hangzik – a fejem még mindig a párnába fúrom, a takaró meglazulva a fordulattól, de félig még takarja a hátam. Szándékosan pöckölgetem a mondandómmal.
A kávéillat viszont hamar eljut az orromba, és amikor a cigit is meggyújtja... nem látom, de bármikor felismerem a jellegzetes neszezését. Mocorogni kezdek, de azért sem fordulok meg. Még kitartok.
- Ilyen női elnyomás mellett, tudnék én bármit is tervezni? – dalalom el a költőinek szánt kérdést, annyira ellenállhatatlan a vágy, hogy felbosszantsam, cserébe, amiért felébresztett. Negyed óra múlva hálás leszek érte, de reggelente, ha olyanom van – mostanában pedig gyakran olyanom van – nem a legegyszerűbb velem.
- Na, ugye – csakugyan meg van a fejében a további program is, épp ahogy megjósoltam. Én pedig beszúrom a harmadik sündisznót is. – Ma inkább pipire fáj a fogam.
A gondolatom könnyen elkalandozik, bizony számos oka van, hogy nem szívleltem annyira a kórházat. Megint mocorgok egyet. De a kocsim immár harcra kész, tartottam azért egy kicsit a női kezektől, de panaszra nem lehet okom, kis túlzással szebb mint újkorában.
- Túl diétás az étrendem. Hol lehet panaszt tenni ezügyben? – de erre már el halvány mosoly is költözik az arcomra, a párnától úgyse látszik, maximum a hátamat és a takarógombócot fixírozza.
Vendég
it's where my demons hide

Anonymous
Vendég
dc universe
heroes vs villains

Hálószoba Empty


Leonard & Lynn











Amíg Leon összekapta magát a kórházban, azon kívül, hogy napi többszöri látogatással az idegeire mentem, előkészíttettem a lakását a lábadozására, és én is átcuccoltam. Ez nálam edényeket és étkészleteket is jelent, elvégre az az életem, nem csak barázdabillegetőt játszani.
Az étrendet is összeállítottam Leon számára, amivel hamarabb felépül, minden tápanyag, amire szüksége van a gyógyuláshoz, dögivel tartalmazni fogja az étrendje és még finom is. Merjen panaszkodni, hogy nem ízlik neki, megnézheti magát kétoldalt.
A rendőrségi dolog már csak annyira érdekelt, amennyire kell, Leon kocsiját megtaláltam egy sarokkal arrébb és hazavittem. Hogy aztán azt is csinosítsam, amúgy férfias módra. Talán bejön. Mindenesetre felniket cseréltettem, belsőleg külsőleg kitakaríttattam, és a kötelező karbantartáson túl is átnézettem a kocsit.
Azzal is vártam a kórház előtt, s én furikáztam haza, meglehetősen megkönnyebbülten, hogy már láthatóan jobban van. Fizikailag mindenképpen.
Éjjel sokáig melóztam, az évvége az hajtós, amiben égek, lételemem, ennek örömére még hazaérve, vagyis Leon lakásába érve még pácoltam is, hangtalanul, fel ne ébresszem, hogy aztán lábujjhegyen osonjak be hozzá, megnézni, majd szintén osonva essek be az ágyba.
Korán reggel már a havas táj ébreszt fel, el is foglalom a fürdőszobát, félóra múlva már gőzölgő kávé felett támasztom a pultot, törülközőbe csavart hajjal és a megszokott, otthoni selyem köntösbe burkoltan, mezítláb. Ezúttal a hosszabb verziót vettem fel.
- Jóóó reggeeeeltt!! – kopogás nélkül török Leon szobájába, két csésze kávéval a kezemben, majd, ha még be van húzva a sötétítő, kíméletlenül világosságot csinálok.
- Kér a Csipkejózsika kávét? – kérés nélkül levetem magam az ágyára, egy jóreggeltpuszi után, ha még álomkómában van, akkor egy fokkal halkabb hangerővel.
- Arra gondoltam, hogy ma vásárolhatnánk. – halászom elő a cigidobozt az öngyújtóval, s rágyújtok, miután Leont is megkínáltam.
– Vagy más programot terveztél mára? – félig kaján a mosolyom, azonban egyértelműen örülök.
- Meg egy kis sütögetést terveztem. Van hal, meg kacsa.
Elnyúlok az ágyán, felé fordulva, megtámasztom a fejem, úgy cigizek tovább.
Vendég
it's where my demons hide

Anonymous
Vendég
dc universe
heroes vs villains

Hálószoba Empty

...
Ajánlott tartalom
it's where my demons hide

dc universe
heroes vs villains

Hálószoba Empty

1 / 1 oldal
Similar topics
-
» Hálószoba
» Hálószoba
» Hálószoba
» Hálószoba
» Hálószoba (Yen's- lak)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
We can be heroes :: leonard renier lakása-
Ugrás: